realizujeme Vaše plány

Drevené okná cena, eurookná cenník - Bratislava

Chcete vedieť cenu drevených okien, eurookien Bratislava? Použite našu kalkulačku na rýchly výpočet ceny drevených okien, eurookien a dverí.

Alebo Vám s radosťou vypracujeme cenovú ponuku NAKOMPLET na drevené okná, eurookná Bratislava. Neváhajte nás kontaktovať.


Drevené okná, eurookná - Bratislava

Drevené okná Bratislava (tzv. eurookná) sú osvedčená klasika. Sú obľúbené pre svoje výborné tepelno-izolačné vlastnosti, estetický vzhľad a veľmi dlhú životnosť. Hodia sa na zasklievanie domov, chát a bytov v historických častiach mesta. Cenovo patria medzi tie drahšie. V súčasnosti sa drevené okná vyrábajú z viacvrstvových lepených hranolov. V ponuke máme tri základné profilové systémy eurookien: IV68, IV84 a IV94 vyrábané z hranolov smreku, borovice, meranti a dubu.

Smrek je najčastejšie používanou drevinou pre výrobu eurookien. Ide o drevo pevné, ľahké a pružné a má skvelé fyzikálno-mechanické vlastnosti.

Borovica obsahuje viacej živice a má skvelú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Má typicky zvýraznené štruktúry a kresbu dreva. Hodí sa pre väčšinu odtieňov lazúr, okrem svetlých a bielych odtieňov.

Meranti je tropická drevina so zaujímavým červeno-hnedým sfarbením. Okná vyrobené z meranti sú odolné voči poveternostným podmienkam, plesniam aj hubám. Taktiež majú skvelú tvarovú stálosť.

Dub je tvrdou, veľmi ťažkou a trvácnou drevinou s pozoruhodným množstvom trieslovín.


Eurohranoly pre výrobu okien sú lepené špeciálnym vodeodolným lepidlom. Rozdiel medzi napojovaným a fixným prevedením eurookien je výhradne estetický, bez vplyvu na kvalitu a mechanické vlastnosti hranolu. Hranoly z meranti a dubu sú iba vo fixnom prevedení.

Pozdĺžne napojované (cink)

vonkajšie lamely majú viditeľné spoje

Pozdĺžne nenapojované (fix)

vonkajšie lamely sú bez spojov


 

Drevené okná OTHERM


EUROOKNO IV68

Uw = 1,20 W/(m2.K) so zasklením Ug = 1,10 W/(m2.K) + TGI Chromatech Ultra

TERMOOKNO IV84

Uw = 0,72 W/(m2.K) so zasklením Ug = 0,50 W/(m2.K) + TGI Chromatech Ultra

TERMOOKNO Plus IV94

Uw = 0,70 W/(m2.K) so zasklením Ug = 0,50 W/(m2.K) + TGI Chromatech Ultra

Špaletové EUROOKNO

Uw = 0,96 W/(m2.K) so zasklením Ug = 1,10 W/(m2.K) + 4 TGI Chromatech Ultra


Drevo-hliníkové okná

Drevo-hliníkové okná sú skvelým riešením pre každého, kto by chcel mať drevené okná, ale zároveň chce mať bezúdržbový povrch okien. Tieto okná sú príznačné špičkovými tepelno-izolačnými vlastnosťami drevených okien a zároveň ponúkajú perfektnú ochranu vďaka hliníkovému plášťu.

Drevené okná s hliníkovým opláštením (tzv. AluClip) sú drahšie ako hliníkové okná. Tento typ okien je vhodný v prípade požiadavky na moderný estetický vzhľad a zároveň dosiahnutia čo najlepších tepelno-izolačných vlastností.

Zo základných profilových rád s odlišným dizajnom si vyberie každý - IV96 Classic, IV96 Softline, IV96 Linear a IV96 Integral.


 

Drevo-hliníkové okná OTHERM


Drevo-hliník IV96 CLASSIC

Sú vyrobené z troch vrstiev lepeného hranolu. Typický je hranatý dizajn. Okná môžu byť osadené izolačným 2-sklom alebo 3-sklom. Taktiež je možnosť zateplenia hliníkového plášťa.

Drevo-hliník IV96 SOFTLINE

Sú určené pre všetkých, ktorí hľadajú zaujímavý oblý dizajn. Polopredsadené hliníkové opláštenie v atraktívnom dizajne poskytuje eurooknám príjemný vzhľad. Na želanie zákazníka vieme dodať tiež s tepelno-izolačnou výplňou hliníkového opláštenia.

Drevo-hliník IV96 LINEAR

Vyznačujú sa jedinečným vzhľadom. Profil tiež vieme dodať s tepelno-izolačnou výplňou hliníkového opláštenia. Pri zasklení 3-sklom vieme profil osadiť do nízkoenergetických a pasívnych domov.

Drevo-hliník IV96 INTEGRAL

Majú skrytý okenný rám za hliníkovým plášťom, čo im dáva veľmi zaujímavý a atraktívny vzhľad. Sú zvlášť vhodné pre modernú architektúru stavieb. Dodávame ich s kvalitným izolačným 3-sklom a profil tak spĺňa hodnoty pre nízkoenergetické a pasívne stavby. Integrované krídlo s tesnením v hliníkovom plášti mimoriadne chráni okno pred poveternostnými vplyvmi.


Farebné rady pre drevené okná


Drevené okná zo Smreku/Borovice

Drevené okná z Meranti

Drevené okná z Dubu