realizujeme Vaše plány

Plastové okná Salamander cena - cenník - Bratislava

Chcete vedieť cenu plastových okien Salamander Bratislava? Použite našu kalkulačku na rýchly výpočet ceny plastových okien a dverí.

Alebo Vám s radosťou vypracujeme cenovú ponuku NAKOMPLET na plastové okná Salamander Bratislava. Neváhajte nás kontaktovať.


Plastové okná Salamander - Bratislava

Kvalitné plastové okná Salamander pri ich pravidelnej údržbe plnohodnotne slúžia desiatky rokov a to bez viditeľných a funkčných defektov. Ako vybrať okná, ktoré budú slúžiť svojmu účelu? Radi Vám pomôžeme vybrať profil, model, sklo a doplnky tak, aby ste za svoju investíciu získali maximum.

Na trhu sú v ponuke desiatky typov okien rôznych značiek od rôznych výrobcov. Oplatí sa však investovať do kvalitných okien Salamander Bratislava, ktoré Vám zaručia dlhú životnosť. Získať kvalitu za rozumnú cenu je úmyslom každého zákazníka. Lenže ktoré výrobky spĺňajú dané požiadavky? Správny výber však závisí od toho, kde budú okná inštalované, aké sú požiadavky na funkčnosť a tepelno-izolačné vlastnosti, či aké má byť odhlučnenie alebo dizajn.

Plastové okná Salamander Bratislava sa vyrábajú z čistého PVC, pričom trendom je používanie recyklovaného PVC v jadrách okien. Ekologizácia a recyklácia sú nastupujúcim trendom pri ochrane životného prostredia a znižovaní nákladov. Recyklované súčasti okien znižujú jeho cenu a zároveň zvyšujú jeho pevnosť. Recyklované jadrá okien spevňujú celé okno a to hlavne v rohových zvaroch.

Plastové okná Salamander Bratislava patria medzi cenovo najdostupnejšie. Hodia sa na zasklievanie garáží, pivníc, bytov, domov a objektov. V predajnosti sú jednotkou na trhu, a to z dôvodu najlepšieho pomeru ceny a kvality.

Plastové okná s hliníkovým opláštením (tzv. AluClipom) sú drahšie ako plastové okná, ale zároveň lacnejšie ako drevené a hliníkové okná. Tento typ okien je vhodný v prípade požiadavky na moderný estetický vzhľad a zároveň cenovo dostupné riešenie.

5, 6 alebo 7 komorové plastové okná? Počet komôr je iba jeden ukazovateľ, ale nie ten rozhodujúci. 5-komorové okno má rôzne prestupy tepla a to vzhľadom na stavebnú hĺbku okna (šírka profilu). Pri stavebnej hĺbke 70 mm je prestup tepla okolo 1,40 W/(m2.K). No a napríklad pri stavebnej hĺbke 82 mm je prestup tepla okolo 1,00 W/(m2.K). Čím je profil širší a čím má viacej komôr, tým má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Do tejto hry čísiel vstupuje takisto počet tesnení. Môžu byť 2 (dorazové vonkajšie a vnútorné) alebo 3 (vonkajšie, vnútorné a stredové). V ponuke sú aj profily, ktoré majú integrované tepelno-izolačné vložky. Najlepší súčiniteľ prestupu tepla okna v kombinácii komôr, stavebnej hĺbky, troch tesnení a integrovanými tepelno-izolačnými vložkami vieme dosiahnuť až na hodnotu Uw = 0,66 W/(m2.K).

Avšak najdôležitejšie je to, čo Vám má okno priniesť. Najčastejšie ide o úsporu energií. Preto pre dosiahnutie najlepších úspor je veľmi dôležitý ukazovateľ súčiniteľa prechodu tepla Uw okna vrátane zasklenia.


 

Plastové okná SALAMANDER


Salamander Streamline

je dlhodobo najvyhľadávanejším plastovým oknom na trhu. Je populárny vďaka svojej spoľahlivosti a snehobielej farbe. V našom sortimente máme viacero variant systému Streamline. Štandardom je 5-komorový variant s predsadeným zaobleným krídlom. Alternatívami sú 7-komorový variant alebo hranaté krídlo. Systém Salamander Streamline ponúka široké možnosti vyriešenia skoro každého stavebného projektu. V ponuke máme prvo-plastové profily a cenovo výhodnejšie profily s obsahom rycyklátov.

Stavebná hĺbka - 76 mm | Počet komôr v ráme i krídle - 5 / 7 komôr | zasklenie 2-sklom a 3-sklom | dve dorazové tesnenia | farebná úprava - Laminácia

SALAMANDER Streamline 5k 3-sklo s hranatým krídlom
SALAMANDER Streamline 5k 3-sklo s oblým krídlom
SALAMANDER Streamline 7k 3-sklo s hranatým krídlom
SALAMANDER Streamline 7k 3-sklo s oblým krídlom

Salamander bluEvolution 92

je spojením pokročilých technológií s moderným dizajnom pre najnovšiu generáciu vysokokvalitných plastových okien. Vynikajúcich 92 mm stavebnej hĺbky dotvára výbornú tepelnú izoláciu a perfektnú energetickú účinnosť. Spojenie štíhlej pohľadovej výšky len 118 mm a svetelného zisku cez skvelú svetlosť okna sa Salamander bluEvolution radí medzi najvyššie triedy v radoch plastových okien.

Stavebná hĺbka - 92 mm | Počet komôr v ráme i krídle - 6 komôr | zasklenie 3-sklom | dve dorazové a jedno stredové tesnenie | farebná úprava - Laminácia

SALAMANDER bluEvolution 92 6k 3-sklo hranaté kríd.
SALAMANDER bluEvolution 92 6k 3-sklo AluClip
Tepelná izolácia SALAMANDER bluEvolution 92
SALAMANDER bluEvolution 92 6k 3-sklo

 

Plastové okná SCHÜCO


Schüco Corona CT 70

je 5-komorový profilový systém vystužený protikorózne upravenými oceľovými výstužami. Profil ponúka 3 typy krídla - Classic, Rondo a Cava. Plastové okná sú okované celoobvodovým kovaním Siegenia Aubi TITAN AF, alebo kovaním Schüco VarioTec. Štandardom kovania je mikrovetranie, poistka proti chybnej manipulácii a dva hríbikové uzávery u otváravo-sklopných okien.

Stavebná hĺbka - 70 mm | Počet komôr v ráme i krídle - 5 komôr | zasklenie 2-sklom a 3-sklom | dve dorazové tesnenia | farebná úprava - Laminácia, Automotive Finish, TopAlu

Uf = 1,40 W/(m2.K) pri pohľadovej šírke rámu 120 mm

Uw = 1,30 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 1,10 W/(m2.K) a plastovým dištančným rámikom Swisspacer Advance (Ψ = 0,045 W/mK)

Uw = 0,90 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 0,60 W/(m2.K) a TI vložke okolo skla a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Advance (Ψ = 0,042 W/mK)

SCHÜCO Corona CT 70 s krídlom Classic
SCHÜCO Corona CT 70 s krídlom Rondo
SCHÜCO Corona CT 70 s krídlom Cava
SCHÜCO Corona CT 70 TopAlu s krídlom Classic

Schüco ALU Inside SI 82

je vyrábaný zo 7-komorového profilového systému, dosahujúceho výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Súčiniteľ prechodu tepla rámom Uf je až 0,78W/(m2.K). Masívna stavebná hĺbka profilu, spolu so siedmimi komorami a 3 tesneniami zabezpečujú vynikajúcu energetickú hospodárnosť a nadštandardnú ochranu pred nežiaducim hlukom. Tvarovú stálosť profilov garantujú integrované hliníkové výstuže. U väčších rozmeroch okien je možné statickú pevnosť krídiel vylepšiť vložením oceľových výstuh, respektíve zlepením zasklenia s okenným krídlom. Okenný systém má certifikáciu od renomovaného inštitútu Passivhaus Institut Darmstadt.

 

Schüco LivIng 82 MD

sa vyrába z najnovších Schüco profilov, ktoré boli predstavené v roku 2016 na veľtrhu Fensterbau Frontale v Norimbergu. Vylepšenia okennej techniky u profilu Schüco LivIng 82 MD sú zjavné najmä u:

  • zlepšený súčiniteľ prestupu tepla rámom Uf = 0,96 W/(m2.K) pri pohľadovej šírke profilov 120 mm
  • zmena tvaru stredového tesnenia, väčší presah rámu a krídla v exteriéri (6 mm) a lepší funkčný rozsah u exteriérového aj interiérového dorazového tesnenia - má za následok zlepšenú tesnosť okien
  • zvárateľné EPDM tesnenie, čo je svetovou novinkou, vyvinutou v spolupráci so spoločnosťou SEMPERIT - EPDM tesnenie má lepšiu živostnosť a vylepšenú tvarovú stálosť v porovnaní s tesneniami na iných materiálových bázach - výsledkom sú vylepšená tesnosť a estetickejšie spoje tesnení v rohoch
  • možnosť tmavo-šedého základného profilu u obojstranných lamináciách - hlavne pri lamináciách šedej farby vyzerajú tieto varianty veľmi esteticky
SCHÜCO Alu Inside SI 82
SCHÜCO Alu Inside SI 82 TopAlu
SCHÜCO LivIng 82 MD
SCHÜCO LivIng 82 MD TopAlu

Uw = 0,66 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 0,50 W/(m2.K) a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Ultimate (Ψ=0,030 W/mK)

Uw = 0,66 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 0,50 W/(m2.K) a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Ultimate (Ψ=0,030 W/mK)

Uw = 0,72 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 0,50 W/(m2.K) a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Ultimate (Ψ=0,030 W/mK)

Uw = 0,72 W/(m2.K) pri rozmere okna 1230 x 1480 mm, zasklení Ug = 0,50 W/(m2.K) a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Ultimate (Ψ=0,030 W/mK)


Laminácie plastových okien Salamander a Schüco

Jednoducho povedané, ide o špeciálnu fóliu nalepenú na plastový profil plastových okien. Fólie, ktoré sú na tento účel určené, sa ošetrujú priehľadnou vrstvou akrylátu. Tá ich chráni pred nepriaznivým pôsobením vplyvov počasia. V ponuke sú celé škály fólií. Veľmi obľúbené sú drevodekory, ktoré skvelo imitujú drevo a človek má dojem, že okná sú z neho priamo vyrobené. K dispozícii máme aj pastelové farby, buď v štruktúrovanom alebo klasickom hladkom vyhotovení.

 

Sklá do plastových okien Salamander

V ponuke máme tepelno-izolačné sklá, protihlukové sklá, protislnečné sklá, bezpečnostné tvrdené sklá, bezpečnostné lepené sklá a ornamentálne sklá vhodné do plastových okien Salamander Bratislava.