realizujeme Vaše plány

MARKÍZY

Markízy sú populárnym tienením pri ochrane pred slnečných žiarením. Spestria tak priestor Vašej terasy či balkóna. Výber farby a látky je len na Vás, čím si dokážete vytvoriť očarujúci dizajn Vášho domu či bytu. Radi Vám poradíme pri výbere najvhodnejšej markízy, či už pripevnenú na stenu alebo voľne stojacu. Markízy sú vysoko komfortné, neobmedzujú priestor a pri automatizácii automaticky reagujú na počasie.


Ponúkame 3 typy markíz: VÝSUVNÉ / VÝKLOPNÉ / FASÁDNE


Výsuvné markízy

V prvom rade poskytujú výbornu ochranu pred slnečným žiarením a slabším dažďom, zároveň sa môžu stať pekným estetickým doplnkom. Pri výsuvných markízach väčších rozmerov odporúčame ovládanie elektrickým motorom, poskytujúcim pohodlnú manipuláciu. V našej ponuke nájdete aj samostatne stojace markízy, ktoré nevyžadujú kotvenie v stene. Látku použtú na markíze vám navyše vieme potlačiť na mieru logom alebo nápisom.

 

ALANIS - Výsuvná markíza ľahkej a pevnej konštrukcie s výhodnou cenou pre zatienenie terás a balkónov. Cenová dostupnosť a úžitkové vlastnosti ju radia medzi najpredávanejšie typy. Markízu ALANIS je možné namontovať do steny aj do stropu. Sklon ramien sa dá pri montáži regulovať v rozpätí od 0 až do 90 stupňov.

SORCOMA - Kvalitná výsuvná markíza s dlhou živostnosťou a vysokou odolnosťou. Markíza je vybavená robustnými silnými ramenami, pevným predným profilom a prevodovkou s pomocnou pružinou. Vďaka tomu je predurčená pre každodennú intenzívnu záťaž. Uhol sklonu ramien sa dá pri montáži nastaviť v rozmedzí od 0 do 90 stupňov. V ponuke je aj možnosť výsuvu látky z predného profilu. Výsuvný volán má samostatné ovládanie a dá sa vyrobiť  do šírky markízy 6 m.

YORIKA - Polokazetová výsuvná markíza je charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov. Ochranná hliníková kazeta chráni látku v navinutom stave pred mechanickým poškodením aj pred atmosferickými vplyvmi. Kazeta je vybavená čistiacimi štetinkami, ktoré textíliu pred navinutím zbavia povrchových nečistôt. Markíza YORIKA je vhodná pre náročných zákazníkov s vysokými požiadavkami na estetický vzhľad výrobku. Konštrukcia sa okrem bielej farby dodáva aj v hnedej, béžovej, šedej a antracitovej farbe.

VEGA - Luxusná kazetová výsuvná markíza charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov. Kazeta je vybavená čistiacimi štetinkami, ktoré textíliu pred navinutím zbavia povrchových nečistôt. Markíza  je vhodná pre náročných zákazníkov s vysokými požiadavkami na estetický vzhľad výrobku. Konštrukcia markízy sa dodáva vo viacerých farbách v základnej verzii bez príplatku.

COVER - Luxusná kazetová výsuvná markíza charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov. Kazeta je vybavená čistiacimi štetinkami, ktoré textíliu pred navinutím zbavia povrchových nečistôt.

Markíza  je vhodná pre náročných zákazníkov s vysokými požiadavkami na estetický vzhľad výrobku. Konštrukcia markízy sa dodáva vo viacerých farbách.

ARKADIA - Výsuvná markíza s vlastnou podpornou konštukciou samostatne stojaca v priestore.

Markíza ARKADIA je určená pre zatienenenie väčších plôch záhradných reštaurácií, terás, kaviarní a pod.

MILLENIUM - Výsuvná markíza určená pre zimné záhrady, prergoly a prestrešenia s motorickým ovládaním. Je charakteristická svojím elegantným a luxusným vzhľadom.

Skladá sa z hliníkovej kazety a rámu, v ktorom je vedená látka s predným hliníkovým profilom. Konštrukcia sa upevňuje na predom pripravenú pevnú podkladovú konštrukciu.

GIARDINO I - Horizontálno-vertikálna markíza so zvýšenou odolnosťou určená pre tienenie terás a balkónov.

Horizontálne a vertikálne koľajnice sú spojené ohybným kĺbovým spojom, ktorý umožňuje nastavenie úhlu sklonu markízy. Dĺžka látky za ohybom je cca 1 m.

GIARDINO II - Horizontálno-vertikálna markíza so zvýšenou odolnosťou určená pre tienenie komerčných prevádzok - terás, vonkajších posedení a pod, kde sa vyžaduje zatienenie väčšej plochy

Horizontálne a vertikálne koľajnice sú spojené ohybným kĺbovým spojom, ktorý umožňuje nastavenie úhlu sklonu markízy. Dĺžka látky za ohybom je cca 1 m.


Výklopné markízy

Pre verandy, balkóny či lodžie sú ideálnym riešením zatienenia. Konštrukcia výklopných markíz umožňuje zatieniť aj prednú stranu. Poskytnú tak dokonalú ochranu pred slnečným žiarením, slabším vetrom ale aj zvedavými pohľadmi. Markízy tohto ako aj ostatných typov je možné ovládať ručne a náročnejších z vás poteší možnosť ovládania elektromotorom.

 

UNION - Výklopná markíza s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú  napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy.

Ramená sú upevnené  priamo do steny a na druhom konci sú pevne spojené s predným profilom markízy. Pri úplnom navinutí markízy zostávajú ramená  viditeľne pri stene vo vertikálnej polohe . 

Markíza  UNION je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov, veránd a terás malých rozmerov.

UNION B - Výklopná markíza špeciálne určená pre zatienenie balkónov a veránd.

Ramená sú na jednej strane pevne uchytené k balkónovému zábradliu, na druhej strane sú cez plastové oká zachytené o predný profil markízy. To umožňuje jednoduché odopnutie látky z ramien.

Markízu je možné dodať aj bez ramien, len so samostatným hákom, ktorý sa pripevňuje na zábradlie. O hák sa zachytáva predný profil markízy s látkou cez plastové oká.

Výhodou markízy je, že zachytáva aj slnečné lúče dopadajúce nízko zboku.

UNION K - Výklopná balkónová markíza s ochrannou hliníkovou kazetou s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú  napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy. Oproti markíze UNION má UNION K ochrannú hliníkovú kazetu, ktorá chráni látku pred vonkajšími vplyvmi.

Ramená sú upevnené  priamo do steny a na druhom konci sú pevne spojené s predným profilom markízy. Pri úplnom navinutí markízy zostávajú ramená  viditeľne pri stene vo vertikálnej polohe. 

Markíza  UNION K je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov, veránd a terás malých rozmerov.


Fasádne markízy

Markízy tohto typu sú určené na zatienenie presklených fasád a okien. Fasádne markízy sa často využívajú aj ako dominantný estetický prvok budov. Výrobcovia sa snažia aby s nimi markízy ladili a vytvárali príjemné prostredie. Použiť fasádne markízy môžete dokonca na zatienenie cez viaceré poschodia.

 

GHIBLI I - Fasádna predokenná markíza predstavuje estetický a zároveň praktický spôsob tienenia. 

V modernej architektúre sa stále vo väčšej miere využíva na zatienenie okien, presklených stien a fasád. Pri použití špeciálnej textílie Solitis je okrem tienenia zaručený aj vizuálny kontakt z extriérom.

Pri tomto type je spodná lišta s látkou vedená v bočných vodiacich lankách.

GHIBLI II - Fasádna markíza vhodná na zatienenie okien, presklených stien a fasád s vodiacimi hliníkovými nohami.

Fasádna (predokenná) markíza predstavuje estetický a zároveň praktický spôsob tienenia. Pri použití špeciálnej textílie Solitis je okrem tienenia zaručený aj vizuálny kontakt z exteriérom.

GHIBLI III - Fasádna markíza vhodná na zatienenie okien, presklených stien a fasád s pevnými vodiacimi nohami.

Pri použití špeciálnej textílie Solitis/Polyscreen je okrem tienenia zaručený aj vizuálny kontakt z extriérom.

UNION L - Fasádna predokenná markíza predstavuje estetický a praktický spôsob tienenia. 

UNION L má látku navinutú na hriadeli bez kazety, spodná lišta s látkou je vedená v bočných vodiacich lankách.