realizujeme Vaše plány

PERGOLY cena cenník Bratislava

Pôvodné využitie pergol ako záhradného doplnku pre popínavé rastliny sa v súčasnosti podstatne zmenilo.Záhradné a terasové pergoly sa čoraz častejšie využívajú ako miesto relaxu a oddychu, spoločných posedení alebo miestom pre prácu na čerstvom vzduchu. Tento trend so sebou priniesol nové požiadavky na komfort. Jednou z nich je naplno využívať priestor počas čo najdlhšieho obdobia, teda ja v príliš horúcich dňoch alebo naopak v dňoch, keď počasie sedeniu vonku príliš nepraje. Kvalitné slnečné clony riešia tento problém bez kompromisov. 


Typy pergol

Podľa využitia ponúkame balkónové a terasové pergoly s kotvením zadnej časti v opornej stene alebo samostatne stojace pergoly, ktoré sa dajú umiestniť vo voľnom priestranstve. Kombináciou a spájaním viacerých pergol je možné dosiahnuť prekrytie veľkých priestranstiev. Konštrukcia pergol je zhotovená s vysokokvalitných hliníkových materiálov, ktoré dobre odolávajú vonkajším vplyvom a nepotrebujú žiadnu dodatočnú údržbu. Pergoly sa vyrábajú na mieru po konzultácii so zákazníkom a podľa jeho požiadaviek. Pri návrhu a výbere vhodného typu pergoly vám radi pomôžeme.


Tienenie pergol 

Na zatienenie pergol sa využívajú

  • pevné systémy
  • pohyblivé systémy
  • naklápateľné systémy

Nevýhodou pevného prekrytia je trvalé zakrytie vrchu a prípadne aj bočných stien pergoly. V niektorých prípadoch môže  viesť až k obmedzeniu účelu, na ktorý je pergola pôvodne určená - pobyt vonku na čerstvom vzduchu. V prípade prekrytia nepriehľadným materiálom je ďalšou nevýhodou aj zníženie svetlosti priestoru pod pergolou.

Pohyblivé tieniace systémy sa vyznačujú rozmanitosťou konštukčného aj farebného prevedenia. Väčšinou ide o látkové tieniace systémy, ktoré sa montujú na pevnú konštrukciu drevenej alebo hliníkovej pergoly. Ako tieniaci materiál sa používa PVC tkanina. Hlavnou výhodou je možnosť odokrytia pergoly v prípade že tienenie už nie je potrebné. Kombináciou rôznych systémov sa dajú prekryť aj bočné steny, čo je výhodné najmä pri veternom počasí.

Alternatívou medzi pevným a pohyblivým prekrytím sú naklápateľné systémy. Fungujú na pricípe naklápateľných lamiel, ktoré sú pevne ukotvené v podpornej konštrukcii. Naklápaním lamiel sa reguluje prestup svetla. Pri úplnom zatvorení lamiel a dodržaním minimálneho sklonu je zaručená ochrana pred dažďom.

 

RAINCOVER - Raincover predstavuje jedinečný systém ochrany pred slnkom a dažďom zároveň.

Elegantný dizajn je vhodný na široké použitie, na záhradné pergoly, besiedky, vyhliadkové terasy až po verandy a zimné záhrady.

Raincover sa skladá  z naklápateľných hliníkových lamiel upevnených na nosných koľajniciach pomocou plastových držiakov. Variabilné nastavenie lamiel umožňuje maximálnu ochranu pred slnkom. V sklopenej polohe zaručuje konštrukcia nepriepustnosť vody ( podmienkou je sklon min. 18 %) 

Raicover je možné ovládať ručne pomocou kľuky alebo automaticky elektromotorom.

Okrem základných farieb bielej, hnedej a smotanovej sa raincover dodáva aj v imitáciách dreva smrek, čerešňa a orech.

PANORAMICA so systémom RAINCOVER - Hliníková pergola Panoramica spolu so systémom Raincover predstavuje dokonalú ochranu Vašej terasy či balkóna počas slnečných dní aj v prípade daždivého počasia.

Systém je možné dodať spolu, alebo ako dve samostatné časti. Všetky hliníkové komponenty sú povrchovo upravené, aby dobre odolávali vplyvom počasia. Pre bezproblémový odtok dažďovej vody je potrebný sklon systému Raincover min. 18 %. Pre zachytávanie vody môže byť v prednej časti umiestnený odtokový žľab. 

PANORAMICA so systémom ONDULA - Hliníková pergola Panoramica v kombinácii s unikátnym inovatívnym systémom Ondula predstavujedokonalú ochranu Vašej terasy či balkóna počas slnečných dní aj v prípade daždivého počasia.

Systém Ondula je  potrebné montovať  s minimálnym sklonom 6 %. Aj napriek malému sklonu je vďaka svojmu jedinečnému "vlnovému" tvaru každej lamely zabezpečená perfektná ochrana proti slnku aj dažďu. Systém je vhodné doplniť pre vyšší komfort odtokovými zľabmi.

PANORAMICA so systémom FLAP - Systém Flap je kompletne vyrobený z extrudovaného hliníka povrchovo upraveného práškovou farbou. Vďaka    robustnej a pevnej lamele výborne odoláva vetru a dažďu pri dodržaní miminálneho sklonu konštrukcie 5 %.

Pri použití Panoramiky ako podpornej konštrukcie je možný odvod dažďovej vody bez vonkajších žľabov priamo cez vnútro nohy.

PANORAMICA s markízou MILLENIUM - Hliníková pergola Panoramica s markízou Millenium poskytne Vašej terase dokonalú ochranu pred slnkom s nádychom elegancie a luxusu.

Systém poskytuje viac možností riešenia. Panoramica môže byť riešená ako samostatne stojaca konštrukcia alebo zadnou časťou kotvená v stene.

Markíza Millenium je vedená v samostatnom ráme. V zasunutom stave je látka kompletne zvinutá v hliníkovej ochrannej kazete. Tento typ markízy je vhodný aj na zatienenie zimných záhrad a presklených striech. Dodáva sa len vo verzii s motorickým ovládaním.

LÁTKOVÝ BALDACHÝN BASE - Látkový tieniaci systém BASE určený na ochranu pred slnkom a dažďom. Dodáva sa samostatne bez nosnej konštrukcie.

Minimalistický dizajn baldachýnu nanarúša vzhľad budovy a je vhodný na široké použitie ako v interiéri tak v exteriéri. Baldachýn BASE je určený na zatienenie hotových pergol, altánkov, prístreškov a zimných záhrad.

PERGOLA s látkovým tienením SMART 120, SMART 160 - Vďaka kvalitnej slnečnej clone si môžete vychutnať posedenie vonku v maximálnom pohodlí.

Technicky a konštrukčne vyspelé systémy SMART umožňujú  prekrytie väčších exteriérových plôch, čo je výhodné hlavne pri ich komerčnom využití.

PERGOLA s látkovým tienením PATIO NEW - Pergola s látkovým tieniacim systémom navrhnutá ako ochrana pred slnkom a dažďom. Vďaka svojmu tvaru výborne odoláva vetru.

Pri realizácii s bočným a predným uzatvorením poskytuje plnú nepremokavosť a možnosť využívať priestor počas celého roka.


SLNOLAMY cena cenník Bratislava

Slnolamy predstavujú praktický a estetický spôsob exteriérového zatienenia budov. Vďaka rôznym typom a veľkostiam tieniacich prvkov je možné využiť ich na rôzne typy budov. 

Jednotlivé systémy slnolamov umožňujú veľkú variabilitu čo sa týka výberu tvaru a veľkosti lamiel, ako aj zmenu ich hustoty, vďaka čomu je možné docieliť unikátne a zároveň praktické individuálne riešenie každého objektu.

Lamely aj nosná konštrukcia slnolamov sú vyrobené z hliníkových profilov rôznych hrúbok a tvarov. Profily môžu byť povrchovo upravené alebo v prírodnom hliníku bez povrchovej úpravy. Používajú sa úpravy eloxovanie a komaxitovanie.

Eloxovanie spočíva vo vytvorení vrstvy veľmi tvrdých oxidov na odmastenom a vyleštenom povrchu profilu, ktoré zlepšujú jeho chemické a mechanické vlastnosti. Komaxitovanie je povrchová úprava, pri ktorej sa elektrostaticky nanáša na profil práškový lak, ktorý sa pri následnom tepelnom spracovaní roztaví. Dôsledkom toho je homogénna vrstva odolná voči poveternostným vplyvom a chemikáliám. Farba sa dá zvoliť v odtieni RAL.

Horizontálne slnolamy

Spravidla sa umiestňujú nad okná alebo dvere, ale je možné použiť ich aj v súvislej dĺžke po celej fasáde. Lamely sú prichytené napevno alebo pohyblivo v nosnej konštrukcii, ktorá je tvorená horizontálne umiestnenými nosnými profilmi. Podľa veľkosti profilov sa využívajú rôzne druhy lamiel. Na zakončenie pohľadového kraja slnolamu je možné použiť čelnú kryciu lamelu, alebo  jednoduché zakončenie nosného profilu krytkou.

Vertikálne slnolamy

Umiestňujú sa pred okná alebo celopresklené steny budov. Systém je tvorený vertikálne umiestnenými nosnými profilmi, do ktorého sa montujú hliníkové držiaky lamiel. Lamely sa nacvakujú do držiakov. Držiaky môžu byť umiestnené v ľubovoľnej vzdialenosti od seba. Štandardný úhol sklonu lamiel pri vertikálnych slnolamoch je 10, 30 a 50 stupňov.

Slnolamy sa pre jednotlivé projekty obvykle riešie individuálne, čomu sa prispôsobuje aj nosný systém a spôsob kotvenia.

Podľa požiadavky je možné navrhnúť aj atypické riešenia slnolamov. Pre nacenenia nás kontaktujte, radi Vám zodpovieme Vaše otázky a poradíme pri výbere.