realizujeme Vaše plány

Vonkajšie žalúzie - Bratislava a okolie

Najmodernejším spôsobom tienenia sú vonkajšie hliníkové žalúzie. Chránia pred poveternostnými vplyvmi a slnečnými lúčmi. Zároveň slúžia aj ako prekážka pred nežiadúcim vstupom cudzích osôb do domu. Jednoduchým ovládaním si viete regulovať prestup svetla do miestnosti a zároveň zabrániť prehrievaniu interiéru. Lamely exteriérových žalúzii dodávame v tvare Z, C a S a to v rôznych farbách a veľkostiach.

Voľba tvaru a farby dotvára celkový dizajn a image rodinného domu. Najčastejším a najmodernejším prevedením sú zaomietacie vodiace lišty a zaomietacie krycie plechy, čiže všetko schované pod fasádou. Keď sú žalúzie vytiahnuté, sú celkom schované.

V niektorých prípadoch nie je možné inštalovať vodiace lišty a krycie plechy pod fasádu. Tieto prvky sú priznané a viditeľné. Aj viditeľné prvky na takýchto domoch sa dajú prispôsobiť fasáde tak, aby boli takmer neviditeľné. Alebo naopak, vytvoriť zo žalúzií a všetkých súčastí dizajnový, moderný a výrazný prvok okien.


 

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70 patria z technologického hľadiska medzi najpokročilejšie vonkajšie žalúzie. Hodia sa na zatienenie Vášho rodinného domu alebo akýchkoľvek administratívnych budov. Lamely vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 majú tvar písmena "Z" a sú v šírkach 90mm a 70mm, . Vďaka celistvej ploche, ktorá vzniká pomocou lamiel v uzavretom stave, vonkajšie hliníkové žalúzie Z-90 a Z-70 zaručujú výborný stupeň zatienenia. Pomocou zalisovanej gume v celých dĺžkach lamiel dochádza k zvýšenému termo-regulačnému efektu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 sú vhodnejšie na zatienenie veľkých plôch, nakoľko v porovnaní s vonkajšími hliníkovými žalúziami Z-70 pôsobia z optického hľadiska väčším dojmom. Stabilita vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 vo vetre je zaistená pomocou hliníkových vodiacich líšt. Tie taktiež prispievajú k lepšiemu zabezpečeniu Vašej nehnuteľnosti voči vlámaniu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70 sa ovládajú buď manuálnym spôsobom, pomocou kľuky, alebo elektrickým pohonom, za pomoci diaľkového ovládača alebo elektrického vypínača. Medzi najväčšie výhody vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 patrí výborný stupeň zatienenia, zníženie hluku z exteriéru, termo-regulačný a ochranný efekt a nižšia hlučnosť vďaka zalisovanej gume. 

Vonkajšia žalúzia hliníková bezpečnostná Titan 90

Vonkajšia žalúzia hliníková bezpečnostná Titan 90 je absolútnou špičkou medzi vonkajšími hliníkovými žalúziami. Jej súčasťou sú bezpečnostné prvky, ktoré chránia vašu nehnuteľnosť pred neželaným násilným vniknutím. Všetky bezpečnostné a ovládacie súčasti sú dobre ukryté vo vodiacich lištách, t.j. nie je k ním voľný prístup. Z toho vyplýva, že v spustenom a uzatvorenom stave sa nedá z vonkajšej strany so žalúziou manipulovať.

Vonkajšia žalúzia hliníková bezpečnostná Titan 90 má lamely špeciálneho tvaru, ktoré sa v uzatvorenom stave do seba uzamknú bez toho, aby medzi nimi ostali medzery. Tento typ žalúzie ponúkame iba s motorickým ovládaním.

Vonkajšia žalúzia hliníková bezpečnostná Titan 90 má nasledovné výhody a prednosti:

  • vysoký stupeň odolnosti voči preniknutiu do nehnuteľnosti
  • vysoký stupeň odolnosti voči vetru
  • obsahuje nezávislé systémy na naklápanie a zdvíhanie lamiel
  • jednoduchá a rýchla výmena poškodenej lamelyVonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 s lamelami v tvare "S", so šírkami 90mm a 65mm, združujú výhody vonkajších hliníkových žalúzií z rady "Z" a "C". Lamely zaoblených tvarov "S" sú obzvlášť obľúbené u architektov pre svoj súladný tvar. Veľkou prednosťou vonkajších hliníkových žalúzií s lamelou v tvare "S" je možnosť kombinovať tieto vonkajšie hliníkové žalúzie spolu s nadokennými vonkajšími roletami v rámci jednej nehnuteľnosti. Je to preto, lebo lamely v tvare "S" v uzatvorenom stave súladia s exteriérovými roletami aj s navíjacími garážovými bránami.

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 s lamelami v tvare "S" umožňujú efektívnu ochranu interiérových zariadení voči vyblednutiu farieb, zaručene ochránia pred neželanými pohľadmi a poskytujú plynulú reguláciu vonkajšieho svetla. Samozrejme taktiež odrážajú priame slnečné lúče. To Vám prinesie znateľnú úsporu finančných nákladov (až do 30%) plynúcich z využívania klimatizačných jednotiek v priebehu letných období. V zimných obdobiach stiahnuté vonkajšie hliníkové žalúzie výrazne zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti okien. Jednoducho povedané, stiahnutými vonkajšími hliníkovými žalúziami "nevykurujete" vonkajšie priestory.

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 majú vďaka lamelám v tvare "S" zvýšenú pevnosť a sú odolnejšie voči poveternostným podmienkam. Preto patria medzi najpevnejšie vonkajšie hliníkové žalúzie na trhu. Taktiež sú veľmi dobre odhlučnené, nakoľko v spodných častiach lamiel sú vlisované polyamidové tesnenia a lamely sú vedené bočnými vodiacimi lištami, ktoré sú taktiež veľmi dobre odhlučnené. No a zároveň "S-kový" tvar lamiel zaručuje, že lamely pri preklopení na seba dokonale doliehajú. 

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 s lamelami v tvare "C", so šírkami 80mm, 65mm a 50mm, sú vďaka svojmu dizajnu zvlášť vhodné do rodinných domov. Lamely sa dajú naklápať do dvoch strán a k rebríčku sú pripevnené pomocou nerezových spojok. Oproti vonkajším hliníkovým žalúziám s lamelami v tvare "Z" nemajú lamely v tvare "C" v spodných častiach vlisované polyamidové tesnenia. Tvar lamiel navyše neumožňuje, aby lamely do seba pri preklápaní doliehali. Avšak vonkajšie hliníkové žalúzie s lamelami v tvare "C" patria z ekonomického hľadiska medzi tie cenovo výhodnejšie.

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 majú lamely v tvare "C" v bočných častiach zafixované prostredníctvom oceľových laniek v plastovom puzdre. Plastové kolíky tvoria zakončenia lamiel, ktoré sú vedené v bočných vodiacich lištách s obojstranne vlisovanými polyamidovými tesneniami. Vďaka tomu dochádza k zníženiu hlučnosti vonkajších hliníkových žalúzií. Vyťahovacie pásky a rebríčky sa vyrábajú zo špeciálnych textilných vlákien, ktoré majú mimoriadnu odolnosť proti UV žiareniu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 sa dajú veľmi jednoducho ovládať, či už manuálne pomocou kľuky alebo motorickým spôsobom s možnosťou automatizácie. Tiež je k dispozícii možnosť motorického ovládania pomocou riešenia SMART Home cez internet.