realizujeme Vaše plány

Vonkajšie žalúzie | NAKOMPLET

Hľadáte kvalitné a spoľahlivé vonkajšie hliníkové žalúzie?

S radosťou vám vypracujeme cenovú ponuku NAKOMPLET na vonkajšie žalúzie Z-90, Z-70 alebo iné. Neváhajte nás kontaktovať.


Vonkajšie žalúzie hliníkové

Najmodernejším spôsobom tienenia sú vonkajšie hliníkové žalúzie. Chránia pred poveternostnými vplyvmi a slnečnými lúčmi. Zároveň slúžia aj ako prekážka pred nežiadúcim vstupom cudzích osôb do domu. Jednoduchým ovládaním si viete regulovať prestup svetla do miestnosti a zároveň zabrániť prehrievaniu interiéru. Lamely exteriérových žalúzii dodávame v tvare Z, C a S a to v rôznych farbách a veľkostiach.

Voľba tvaru a farby dotvára celkový dizajn a image rodinného domu. Najčastejším a najmodernejším prevedením sú zaomietacie vodiace lišty a zaomietacie krycie plechy, čiže všetko schované pod fasádou. Keď sú žalúzie vytiahnuté, sú celkom schované.

V niektorých prípadoch nie je možné inštalovať vodiace lišty a krycie plechy pod fasádu. Tieto prvky sú priznané a viditeľné. Aj viditeľné prvky na takýchto domoch sa dajú prispôsobiť fasáde tak, aby boli takmer neviditeľné. Alebo naopak, vytvoriť zo žalúzií a všetkých súčastí dizajnový, moderný a výrazný prvok okien.


 

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70 patria z technologického hľadiska medzi najpokročilejšie vonkajšie žalúzie. Hodia sa na zatienenie Vášho rodinného domu alebo akýchkoľvek administratívnych budov. Lamely vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 majú tvar písmena "Z" a sú v šírkach 90mm a 70mm, . Vďaka celistvej ploche, ktorá vzniká pomocou lamiel v uzavretom stave, vonkajšie hliníkové žalúzie Z-90 a Z-70 zaručujú výborný stupeň zatienenia. Pomocou zalisovanej gume v celých dĺžkach lamiel dochádza k zvýšenému termo-regulačnému efektu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 sú vhodnejšie na zatienenie veľkých plôch, nakoľko v porovnaní s vonkajšími hliníkovými žalúziami Z-70 pôsobia z optického hľadiska väčším dojmom. Stabilita vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 vo vetre je zaistená pomocou hliníkových vodiacich líšt. Tie taktiež prispievajú k lepšiemu zabezpečeniu Vašej nehnuteľnosti voči vlámaniu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové Z-90 a Z-70 sa ovládajú buď manuálnym spôsobom, pomocou kľuky, alebo elektrickým pohonom, za pomoci diaľkového ovládača alebo elektrického vypínača. Medzi najväčšie výhody vonkajších hliníkových žalúzií Z-90 a Z-70 patrí výborný stupeň zatienenia, zníženie hluku z exteriéru, termo-regulačný a ochranný efekt a nižšia hlučnosť vďaka zalisovanej gume. 

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 s lamelami v tvare "S", so šírkami 90mm a 65mm, združujú výhody vonkajších hliníkových žalúzií z rady "Z" a "C". Lamely zaoblených tvarov "S" sú obzvlášť obľúbené u architektov pre svoj súladný tvar. Veľkou prednosťou vonkajších hliníkových žalúzií s lamelou v tvare "S" je možnosť kombinovať tieto vonkajšie hliníkové žalúzie spolu s nadokennými vonkajšími roletami v rámci jednej nehnuteľnosti. Je to preto, lebo lamely v tvare "S" v uzatvorenom stave súladia s exteriérovými roletami aj s navíjacími garážovými bránami.

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 s lamelami v tvare "S" umožňujú efektívnu ochranu interiérových zariadení voči vyblednutiu farieb, zaručene ochránia pred neželanými pohľadmi a poskytujú plynulú reguláciu vonkajšieho svetla. Samozrejme taktiež odrážajú priame slnečné lúče. To Vám prinesie znateľnú úsporu finančných nákladov (až do 30%) plynúcich z využívania klimatizačných jednotiek v priebehu letných období. V zimných obdobiach stiahnuté vonkajšie hliníkové žalúzie výrazne zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti okien. Jednoducho povedané, stiahnutými vonkajšími hliníkovými žalúziami "nevykurujete" vonkajšie priestory.

Vonkajšie žalúzie hliníkové S-90 a S-65 majú vďaka lamelám v tvare "S" zvýšenú pevnosť a sú odolnejšie voči poveternostným podmienkam. Preto patria medzi najpevnejšie vonkajšie hliníkové žalúzie na trhu. Taktiež sú veľmi dobre odhlučnené, nakoľko v spodných častiach lamiel sú vlisované polyamidové tesnenia a lamely sú vedené bočnými vodiacimi lištami, ktoré sú taktiež veľmi dobre odhlučnené. No a zároveň "S-kový" tvar lamiel zaručuje, že lamely pri preklopení na seba dokonale doliehajú. 

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 s lamelami v tvare "C", so šírkami 80mm, 65mm a 50mm, sú vďaka svojmu dizajnu zvlášť vhodné do rodinných domov. Lamely sa dajú naklápať do dvoch strán a k rebríčku sú pripevnené pomocou nerezových spojok. Oproti vonkajším hliníkovým žalúziám s lamelami v tvare "Z" nemajú lamely v tvare "C" v spodných častiach vlisované polyamidové tesnenia. Tvar lamiel navyše neumožňuje, aby lamely do seba pri preklápaní doliehali. Avšak vonkajšie hliníkové žalúzie s lamelami v tvare "C" patria z ekonomického hľadiska medzi tie cenovo výhodnejšie.

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 majú lamely v tvare "C" v bočných častiach zafixované prostredníctvom oceľových laniek v plastovom puzdre. Plastové kolíky tvoria zakončenia lamiel, ktoré sú vedené v bočných vodiacich lištách s obojstranne vlisovanými polyamidovými tesneniami. Vďaka tomu dochádza k zníženiu hlučnosti vonkajších hliníkových žalúzií. Vyťahovacie pásky a rebríčky sa vyrábajú zo špeciálnych textilných vlákien, ktoré majú mimoriadnu odolnosť proti UV žiareniu.

Vonkajšie žalúzie hliníkové C-80, C-65 a C-50 sa dajú veľmi jednoducho ovládať, či už manuálne pomocou kľuky alebo motorickým spôsobom s možnosťou automatizácie. Tiež je k dispozícii možnosť motorického ovládania pomocou riešenia SMART Home cez internet.